Робота з фоаміраном: як склеювати, випрямляти, якою фарбою фарбувати
Якщо ви любите рукоділля, тоді, напевно, слово фоаміран вам добре знайоме і ви не раз задумувались над тим, де купити фоаміран. Це матеріал, який широко використовують у скрапбукінгу, створенні декоративних квітів, прикрас, панно та картин, іграшок, весільних аксесуарів та багато іншого. Особливо користується попитом глітерний фоаміран. Від звичайного він відрізняється наявністю блискіток, які красиво переливаються на світлі, додаючи виробу особливої витонченості.
Але якщо ви тільки починаєте працювати з таким матеріалом, тоді, швидше за все, у вас виникає безліч питань про те, чим розмальовувати фоаміран, як його згинати, який клей вибрати для склеювання тощо? Щоб розібратися в цьому, ми підготували для вас цікавий матеріал, який і пропонуємо до прочитання. А недорого та з доставкою купити фоаміран різних кольорів ви можете у нашому інтернет-магазині. Переглядайте наш каталог і вибирайте найкраще для створення своїх шедеврів. У нас для цього є все, що потрібно.
Фоаміран: що це таке?
Спочатку все-таки давайте ще раз розберемося в особливостях фоамірану. Так називають штучний матеріал, який на дотик трохи нагадує замшеву шкіру. Власне, тому його називають ще «пластичною замшею». Рукодільниці можуть купити папір фоаміран у вигляді тонких листків. Найкращим і найтоншим прийнято вважати іранський фоаміран.
Для створення листів фоамірану використовують м'яку гуму пористу. Вона легко ріжеться та швидко змінюється навіть від легкого нагріву. Від нього матеріал стає податливим – може згинатися та «запам'ятовувати» свою форму. Деякі види фоамірану можуть гнутися навіть від нагріву долонями. Але тут слід бути уважним: коли матеріал добре нагрітий, він легко розтягується і навіть може порватися.
Є ще одна категорія фоамірану – зефірний. Від класичного він відрізняється тим, що ще м'якший та ніжніший, дуже легко розтягується, при нагріванні може пузиритися. Досвідчені рукодільниці вибирають зефірний фоаміран для створення найвишуканіших виробів. Квіти з нього виглядають взагалі як справжні. Їх часто створюють як інтер'єрні прикраси та як елементи для фотосесій. Оскільки зефірний матеріал ніжніший і тонший, з ним варто працювати уважніше, тому що його можна випадково розірвати або спалити.
Важлива характеристика матеріалу – його товщина. Вона залежить від виробника. Наприклад, фоаміран іранського виробництва має товщину 0,8-1 мм, китайського – 0,5-1 мм, зефірний – 0,6-1,8 мм, корейський – 0,6-0,8 мм. Вважається, що чим тонший лист фоамірану, тим легше надавати йому необхідну форму і працювати з ним. Але слід враховувати і той фактор, що тонкий лист фоамірану гірше тягнеться та утримує свою форму.
Чим клеїти фоаміран
Якщо ви замовили фоаміран блискучий або звичайний для створення квітів та прикрас, у вас неодмінно виникне питання: чим клеїти фоаміран. Для цього вам знадобиться термопістолет. Він легко склеїть окремі деталі прикрас, квіточки у букеті тощо. Але термопістолет – це специфічний інструмент, який може бути не у всіх рукодільниць. Якщо ви тільки майстер-початківець, то на перших етапах вам може прийти на допомогу клей:
- силіконовий;
- ПВА;
- "Момент".
Але повторимося, ще раз, що звичайний клей – це не найкращий варіант для склеювання фоамірану. Тому, для вирішення такого завдання вам усе-таки доведеться придбати термопістолет.
У процесі створення прикрас виникає необхідність не лише склеювати, згинати, а й випрямляти матеріал. Як випрямити фоаміран? Це можна зробити, використовуючи праску. Щоб виготовляти вироби з фоамірану, вам також знадобляться й інші аксесуари:
- дирокол;
- ножиці;
- олівці;
- заготівлі для виготовлення виробів і т.д.
Фарбування фоамірану: особливості
Щоб квіти або прикраси виглядали максимально природно, застосовуєтсья фарбування фоамірану. Для цього підходять:
- акрил;
- пастельні фарби.
Інші способи фарбування, наприклад, гуашшю, рум'янами, помадою чи тінями не застосовують. І акрилові фарби, і пастель мають свої «плюси» та «мінуси» у фарбуванні фоамірану. Наприклад, за допомогою пастелі можна створювати чудові природні відтінки. Але згодом пастель може обсипатися. А ось акрилові фарби – яскравіші. Також вони не чутливі до впливу вологи. Тому вибирати, якою фарбою фарбувати фоаміран, варто з урахуванням їхніх слабких та сильних сторін.
Пастель для фарбування фоамірану пропонується двох видів:
- Суха. У процесі фарбування вередує: може розмазуватись або ламатися. Вирізняється великим асортиментом кольорів і дуже добре підходить для тонування вологим способом.
- Масляна. Завдяки тому, що вона глибоко проникає у матеріал, практично не втрачає свій колір на поверхні матеріалу. Легко розтушовується, що дозволяє досягти необхідного відтінку.
Для тонування фоамірану вибирають переважно пастель. Суху чи олійну – це залежить від смаків майстра.